Klima Bakımı

Klima Bakımı


Klima Bakımı Yaptırmanın Faydaları

Klimanın bakımının düzenli olarak yapılması; klimanın verimliliğini, ekonomik açıdan tasarrufu ve daha sağlıklı bir ortam oluşturması açısından oldukça önemlidir. Vurgulandığı üzere, periyodik bakımları yapılmamış klimalar, hem sağlık açısından, hem de ekonomik açıdan çok büyük zararlara neden olabilmektedir. Odamızın belki de, en önemli cihazlarından olan klimanın bakımlarının yapılması özellikle sıcaklıkların yüksek olduğu yaz ayları için daha önemlidir. Yapılan araştırmalara göre, klima bakım servisi yapılmamış klimaların, periyodik olarak bakımları yapılmış klimalara oranla verimliliğinin 3-4 kat azaldığı gözlemlenmiştir. Bakımı yapılmamış klimaların iç ünitesi, çevredeki yabancı maddelerle kirlenmektedir. Bu maddelere, ev içerisinde temizlikte kullanılan sıvı maddeler, toz, kir, is, tütün mamullerinden çıkan dumanlar gibi maddeler örnek olarak verilebilir. Bu maddeler, klimanın iç ünitesinde bulunan evaporatörün ve filtrenin içerinde birikerek buraların tıkanmasına neden olur. Bu durumlarla, hemen hemen her ortamda karşılaşılması mümkündür. İster ev, ister iş yerlerinde olsun belli bir süre sonra bunun olması kaçınılmazdır. Eğer gerekli periyodik bakımlar yapılmazsa, yukarıda sayılan zararlı durumlar açığa çıkmaktadır. Özellikle küçük çocukların ve bebeklerin olduğu evlerde, bu klima bakım servisinin önemi daha fazla artmaktadır. Uzmanlar, kötü hava koşullarının küçük çocukları ve bebekleri daha fazla etkilediği konusunda uzlaşmışlardır. Astım hastası olan kişilerin de bu konuda hassasiyet göstermesi tavsiye edilmektedir. Hastalığın derecesine göre, bu durumlarda hastalık gözle görülür derecede tetiklenmektedir. Ayrıca klimanın panellerinde biriken Lejyonel Bakterisi, alüminyum noktalarda birikir ve teneffüs edilmesi hallerinde baş ağrısı yapmaktadır. Klimanın kullanım ömrünü de uzatan klimanın periyodik bakımlarının -aslında ortamın şartlarına göre değişmekle- ayda bir kez yapılmasında çok büyük fayda vardır.Aslında klimanıza, klima bakım servisi yapılma zamanın gelip gelmediğini hiç zorlanmadan anlayabilirsiniz. Klimanızın bakım zamanını, elektrik faturasındaki artıştan dahi anlayabilirsiniz. Çünkü bu durumlarda klimanın enerji sarfiyatı büyük oranda artmaktadır. Klimadan kötü kokular gelmesi, klimanın sürekli devir yapması, klimanın çalıştığı zamanlarda baş ağrısı, drenajdaki tıkanmalar nedeniyle oluşan su sızıntıları, klimanın sesisin normal süreçtekinden fazla çıkması gibi çeşitli belirgin etkenlere dikkat ederek, klimanızın bakım zamanının gelip gelmediğini rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Tüm bunların yanında, klimanızın bakımını yaptıracağınız firmanın nitelikleri de önem arz etmektedir. Klimanızın bakımının özenle ve uygun fiyatla yapılması için bu kararınız, konunun çok büyük bir etkenini oluşturmaktadır. 20.000’i aşan tüketici sayısı ve yılların deneyimiyle klimanız için en iyi seçenek olan firmamız, işinde uzman ve usta ekibiyle klimanızın bakımını, klimanızın durumunu inceleyip, ortamı analiz ettikten sonra gerekli raporlarla birlikte uygun periyodu belirlemektedir. Evinizde bulunan klima adedine göre, klima bakım servisi fiyatları daha uygun hale gelebilmektedir. Firmamızla yapacağınız periyodik klima bakım servisi sözleşmesiyle esnek şartlar, uygun fiyat ve klimanız için en iyi olanı birlikte seçebileceğimiz bir ortam oluşturabiliriz. Müşteri memnuniyeti, hassas noktamızdır diye başladığımız bu yolda, klimanız için en iyi hizmeti vereceğimiz konusunda iddialıyız. Uygun fiyat, ödeme kolaylığı ve kalite prensiplerimizle müşteri odaklı hizmet vermekteyiz. Piyasanın en donanımlı ve profesyonel ekibine sahip firmamız her zaman yakınınızda size hizmet vermektedir. Hizmetlerimizin tümü 1 yıllık işçilik ve yedek parça garantisi kapsamındadır. Neredeyse piyasadaki bütün markalara hizmetimiz vardır.

İstanbul Anadolu Yakası’nda faaliyet gösteren ve sürekli kendini yenileyen, teknolojiye hakim firmamızın hizmetlerinden, resmi sitemizde bulunan hızlı servis talep formunu doldurarak kolayca yararlanabilirsiniz. Bize, sitemizde yer alan iletişim bölümündeki telefon numaralarımızdan ulaşarak da hizmetimizden memnun kalan 10.000’lerce müşterinin arasına katılabilirsiniz.

Tüm Hizmetlerimiz 1 Yıl İşçilik ve Yedek Parça Garantilidir.